Related

Share

Ефективні методи догляду за рослинами: поради для початківців садівників

Анна
Author Анна
amp.posted_on
Догляд за рослинами - це важливі процедури, від яких залежатимуть майбутні врожаї…

Догляд за рослинами - це важливі процедури, від яких залежатимуть майбутні врожаї фруктових дерев і краса зелених насаджень. Кожен садівник зобов'язаний знати основи догляду за молодими деревами і чагарниками. У нашій статті ми розповімо, як доглядати за саджанцями після їх посадки і в перші роки життя. Інформація, яку ви дізнаєтесь тут дозволить забезпечити необхідні умови для адаптації рослин до нових умов життя.

Пересадка - це болюча процедура для рослини. Важливо терміново відновити кореневу систему, щоб вона почувалася комфортно на новому місці. Після посадки саджанця потрібно забезпечити його мінімальну обрізку: треба видалити тільки зламані або мертві гілки, формуючу обрізку можна буде проводити не раніше, ніж через 1-2 сезони.

Пристовбурне коло: як сформувати?

Після посадки саджанця треба сформувати пристовбурне коло. Його призначення - це забезпечення молодого дерева необхідною кількістю вологи та добрив. Використовуючи коло, Ви будете впевнені, що всі потрібні речовини потраплятимуть до коріння саджанця, а не розтікатимуться по всій території ділянки.

Розмір пристовбурного кола в перший рік життя роблять 30-40 см, далі його вже розширюють залежно від розмірів обраної рослини. Важливо очистити коло біля стовбура саджанця від бур'янів і трави, ретельно розпушити. Це дозволить забезпечити кореневій системі отримувати необхідний кисень.

Полив саджанців: як не нашкодити?

Скільки води використовувати для поливу рослин? Це питання популярне серед садівників-початківці…

Скільки води використовувати для поливу рослин? Це питання популярне серед садівників-початківців. Кількість води залежить від погодних умов і типу ґрунту, де росте саджанець. Наприклад, влітку за відсутності дощів дерево, яке росте на піщаному ґрунті, треба поливати 6-7 разів за теплий сезон.

За один раз треба влити під корінь три відра, після чого варто розпушити землю в пристовбурному колі. За відсутності гострого дефіциту у воді, молоде деревце поливають на початку квітня, у травні та в червні. У будь-якому разі треба орієнтуватися на кліматичні умови, в яких росте деревце або чагарник. Також до уваги треба брати різновид культури, тип ґрунту та наявність дренажу.

Молоді рослини треба частіше поливати порівняно з дорослими деревами, коренева система яких уже сформувалася. На календар поливу впливає і тип ґрунту: піщані ґрунти частіше поливають, ніж глинисті.

Після посадки обов'язково треба полити рослину, щоб води досягла глибини 40 см. Це дасть змогу ліквідувати кишені з повітря. Далі треба двічі на тиждень поливати рослину протягом перших тижнів. Але, знову ж таки, треба орієнтуватися на погоду.

Важливо не залити саджанець! В іншому разі це призведе до того, що листя пожовтіє, а коріння згниє! Перед кожним поливом треба перевіряти сухий ґрунт чи ні. Якщо 5-10 см ґрунту сухі, то рослину можна полити. Найкращий варіант - це полив із садового шлангу повільним струменем. Це дозволить воді дійти до кореневої системи. Можливо, така процедура займе не одну годину, але воно того варте. Частий і короткий полив призведе до того, що коріння дерева буде рости ближче до поверхні ґрунту, що спричинить так, що коренева система так і не сформується належним чином.

Саджанці поливати треба до середини осені. З падінням температури треба зменшувати і частоту процедури. Перед настанням заморозків треба організувати рясний полив не тільки молодим саджанцям, а й усім культурам, що ростуть на ділянці.

Підживлення: як удобрювати саджанці?

Рослини, які ростуть у дикій природі, не удобрюють, але вони ростуть здоровими…

Рослини, які ростуть у дикій природі, не удобрюють, але вони ростуть здоровими і красивими. Річ у тім, що в природі дерева отримують органічні речовини під час розкладання опалого листя і посліду диких тварин.

Культури, що вирощуються в саду, не завжди ростуть на родючих ґрунтах, вони відчувають дефіцит поживних речовин - фосфору, калію, азоту. До того ж садівники восени начисто прибирають ділянку, не дозволяючи листю згнивати для забезпечення рослин корисними елементами, тому без підживлення в домашніх умовах не обійтися.

Молоді рослини повинні отримувати азот, калій і фосфор у потрібному обсязі. Найкраще внести добрива, до складу яких входять ці речовини, до посадки, тобто під час підготовки ями. Можна зробити самостійно добриво або вже купити готові суміші в спеціалізованих магазинах. Після підживлення ґрунт треба полити, найкращий час для підживлення - це перед посадкою або вчасно її. Восени коріння з жадібністю поглинає поживні речовини, оскільки ріст пагонів припинений. Навесні рослини потребують корисних речовин для стимуляції росту після зимового періоду.

Друге підживлення треба організувати на початку другого року життя саджанця на новому місці. Кількість поживної суміші залежить від того, наскільки добре культура прижилася. Для прискорення росту використовують сечовину та аміачну селітру у великій кількості. Для росту дерева у висоту треба використовувати суміші, до складу яких входить азот.

Мульчування пристовбурного кола: з чого почати?

Якщо розглядати ріст дерев у природних умовах, то вони самостійно утворюють мульчу з власного листя, квіток, гілочок і плодів. Утворена підстилка не тільки підживлює коріння корисними речовинами, а й захищає його від холоду.

У власному саду треба самостійно подбати про захист рослин. Наша порада - це використання мульчі, яка складається з деревної стружки. Виділимо головні плюси мульчування:

Збереження вологи;

Зменшення росту бур'янів;

Контроль температури ґрунту;

Поліпшення структури й аерації ґрунту.

Досвідчені садівники рекомендують використовувати товстий шар мульчі - 5-10 см. Вона не повинна торкатися стовбура дерева, інакше це призведе до загнивання.

Для мульчування можна взяти торф, компост або перегній. При догляді за плодовими деревами не варто використовувати для мульчування тирсу хвойників. Взимку організований шар стане справжньою «ковдрою» для рослин, яка дасть їм змогу не боятися серйозних морозів.

Перша зима: як пережити?

Турбота про саджанці має здійснюватися цілий рік. Перша зима - це найсерйозніше випробування для молодих культур, садівники повинні допомогти перезимувати своїм рослинам, в іншому випадку вони можуть загинути під час сильних морозів.

Рекомендується купити певний матеріал, який використовується для укриття деревців, він зігріє саджанець у холодну пору, навесні стане захистом від сонячних опіків, також врятує від різних гризунів.

Якщо Ви вирішите обгорнути все дерево, то не варто це робити самостійно. Найкраще покликати кого-небудь на допомогу для того, щоб не зламати гілки. Від сильного вітру з метою захисту треба використовувати опору. Раніше вже згадували, як правильно її встановити. Не використовуйте матеріали, які можуть пошкодити кору.

Подальший догляд за саджанцями: як створити сад?

Корева система розвивається поступово. У перші два роки після посадки вона формується…

Корева система розвивається поступово. У перші два роки після посадки вона формується в зоні посадкової ями. Далі вона вже розростається за її межі. Враховуючи цей факт, щороку треба розширювати пристовбурне коло приблизно на 50 см.

У листопаді, коли все листя опало з дерев, треба здійснити перекопування ґрунту: пласт ґрунту перевертається, але не подрібнюється. Біля стовбура копати землю можна максимум на 5-8 см для того, щоб не пошкодити коріння. Така процедура дозволить внесеним поживним сумішам разом із бур'янами, що залишилися, потрапити всередину. А шкідники, які зачаїлися в землі, опиняться на відкритому просторі й більше не становитимуть небезпеки для зелених насаджень.

Прибирання снігу - ще одна важлива процедура. У невеликій кількості він стане захистом для рослин від холоду, якщо його багато, то це згубно позначиться на зростанні посадкового матеріалу. Навесні він почне танути, що може призвести до поломки гілок і пошкодження кори. На зиму крону дерев найкраще стягнути і зв'язати м'яким, але водночас міцним матеріалом. Не варто це робити в холодні дні, коли гілки легко ламаються від морозу.

Навесні ґрунт розпушують і мульчують, також вносять добрива для росту рослин.

Правильний догляд за саджанцями дерев - запорука краси присадибної ділянки

Регулярне спостереження за рослинами дасть змогу своєчасно зреагувати на виникнення будь-якої пр…

Регулярне спостереження за рослинами дасть змогу своєчасно зреагувати на виникнення будь-якої проблеми в саду. Доглядати за зеленими насадженнями треба не тільки в рік посадки, а й протягом наступних сезонів. Якщо Ви не знаєте, як правильно організувати посадку та догляд, то можете звернутися до розплідника «Кращий Сад». У нас можна замовити сезонні або разові роботи досвідчених садівників.

Не варто халатно ставитися до рослин. Від бездіяльності вони можуть просто загинути! При бажанні оновити ландшафт на своїй дачі, в нашому розпліднику саджанців Ви зможете замовити якісний посадковий матеріал. Наші співробітники детально розкажуть, як правильно доглядати за обраними сортами.

Посадка крупномірів - це ще одна послуга, яка доступна для наших клієнтів. Використовувана нами технологія пересадки дає змогу звести до мінімуму стрес для крупноміра.

Головне для будь-якого садівника - це розібратися, як доглядати за вирощуваними видами. Повірте, розібравшись у ситуації, Ви зможете насолоджуватися рясними врожаями плодових дерев і красою декоративних рослин на своїй ділянці.

Сьогодні можна скористатися корисними статтями, попросити поради у професійних садівників на спеціалізованих форумах для того, щоб сад завжди пахнув. Багато інформації знаходиться у вільному доступі для вивчення. Не варто боятися займатися вирощуванням рослин, оскільки нині Ви завжди зможете скористатися послугами фахівців.

Garden-era готова надати допомогу на будь-якому етапі створення саду: від посадки до заходів з догляду. Не відмовляйте собі у створенні зеленого оазису на власній ділянці. При грамотному підході всі саджанці обов'язково приживуться на новому місці!

seo.call-to-action.title

seo.call-to-action.money-back

seo.call-to-action.message

Анна
Author Анна
Published at: June 03, 2024 June 26, 2024

More insight about Ефективні методи догляду за рослинами: поради для початківців садівників

More insight about Ефективні методи догляду за рослинами: поради для початківців садівників