Коли краще садити рослини, та як саме?

Посадковий матеріал
Посадка рослин – це відповідальна процедура, яка потребує утримання точних термінів. Якісні ландшафтні роботи починаються з якісного садового матеріалу. Посадковий матеріал повинен бути правильно і дбайливо посаджений, щоб далі прижитися та продовжити зростання.
В деревах, які продаються з відкритою кореневою системою, необхідно перевірити, щоб коріння не було сухим. Якщо посадка буде з грудкою землі, то ком повинен бути упакований у мішковину або ситку і в посадкових контейнерах. Гілки та кора дерева мають бути чистими та без механічних пошкоджень.
Посадку рослин краще почати відразу, як тільки вони опинились на вашій ділянці. Якщо місце для посадки ще не вибрано, то дерева в контейнерах поливають і залишають у тіні, з грудкою та відкритою кореневою прикопують на нетривалий час.
Правильна посадка є зведеним до мінімального шоку (стресу) рослини, що пересаджується, і повертає нормальний стан росту якнайшвидше. Період, що підходить для цього: весна та осінь. Рослини із закритою кореневою системою можна висаджувати протягом усього вегетаційного сезону, і лише за дотримання агротехнічних норм.
Посадка рослин навесні
Весняна посадка рослин має ряд переваг, через те, що коренева система за літо встигає добре вкоренитися та звикнути до умов зростання, навесні зростання коренів випереджає зростання пагонів, і рослина не відчуває сильного стресу. Для посадки обов'язково вибирають саджанці 1-3 роки, стандартні, не менше 70-80 см. у висоті, кора має бути гладкою, блискучою, однотонно забарвленою в зелений або коричневий колір. Коренева система добре розгалужена без механічних пошкоджень.
При посадці саджанців з відкритою сантиметровою кореневою системою коріння підрізають на кілька півкіль, для закладки гарної мочки коріння. Якщо коріння підсохло, їх залишають у воді на добу з додаванням корневини. Навесні висаджують кісточкові культури- саджанці вишні, сливи, абрикоса, аличі. У весняний період, за результатами багатьох досвідів фахівців з виявлення оптимальних термінів посадки, рослини краще приживаються, розвиваються і зберігаються саме в цей час.
Дерева, які добре садити навесні, це: клен, верба, каштан, ялівець, туя. При викопуванні дерево втрачає частину коренів і тому необхідно на третину вкоротити надземну частину. Принцип післяпосадкової обрізки виникає в тому, щоб урівняти його надземну та підземну частини. Формуючу обрізку саджанців роблять наступної весни.
Посадка рослин навесні сезону до розпускання бруньок. Час весняної посадки, це момент від повного розморожування основи і до першого набухання бруньок, тривалість у середній смузі цього періоду становить три тижні.
Посадка рослин восени
Багаторічні та дворові саджанці при посадці повинні бути якісні, стандартного розміру 70-80 см., з добре розвиненою, не обрубаною кореневою системою. Листя перед посадкою необхідно повністю обірвати. Обрізне коріння не в змозі проводити вологу в стовбур і листя, а лист продовжує висувати вологу з саджанця. Тому рослини посаджені з відкритою кореневою системою з листям до весни гинуть від зневоднення. Осінь сприятливий час для посадки чагарників із відкритою кореневою системою.
При викопуванні восени кизильник, глід, карагана, барбарис, плодові чагарники приживаються не гірше за саджанці, куплені із закритою кореневою системою і коштують у рази дешевше. При виборі ділянки для посадки будь-яких дерев та чагарників слід звернути увагу на рельєф ділянки. Місця в низинах не підходять, так як в них найбільш холодно, що є причиною вимерзання саджанців взимку, або в період цвітіння навесні за наявністю заморозків.
Осіння висадка рослин за час триваліша, ніж весняна. Посадка саджанців восени починається приблизно з 15 вересня до 20 жовтня. До стійкого похолодання дерева та чагарники встигають прижитися. Пізніша посадка, через підсихання коренів, часто погано до їх вимерзання.
Посадка рослин взимку

З настанням зими багато садівників вважають, що сезон роботи на дачних ділянках завершено. Однак навіть у холодну пору року можна продовжувати доглядати за своїм садом, зокрема, висаджувати чагарники та дерева. Хоча зимова посадка має свої особливості, вона може бути успішною та корисною для розвитку рослин. Як правильно підготуватися до зимової посадки, які рослини підходять для цього, та які умови необхідно виконати?
Чому варто садити рослини взимку?
Взимку процеси життєдіяльності рослин сповільнюються, що знижує їх чутливість до зовнішніх впливів. Це робить пересадку менш стресовою для рослин. У зимовий період рослини входять у стан спокою, що дозволяє їм легше переносити пошкодження кореневої системи під час пересадки.
Для зимової посадки найкраще підходять крупноміри – дорослі дерева висотою від 3 до 14 м, а також великі чагарники. Важливо, щоб коренева система саджанця була закритою: це означає, що рослину спочатку вирощували в контейнері, і всі корені знаходяться в цьому контейнері, що запобігає їх пошкодженню під час пересадки.
Вибір рослин
Хвойні дерева, такі як ялина, сосна та модрина, найкраще переносять зимову пересадку. Деякі листяні дерева, яК горобина, тополя, американський клен, липа та береза, також підходять для посадки взимку. Проте, плодові кущі та дерева потребують висаджувати не пізніше жовтня, навіть якщо вони зимостійкі.
Температурні умови
Зимову посадку рослин краще проводити при температурі не нижче мінус 15°C. Копати промерзлий аргумент достатньо важливо, і є ризик обламування гілок під час роботи. Оптимальна температура для висадки дерев і чагарників взимку становить від мінус 8°C до мінус 10°C.
Порядок дій під час зимової посадки
1. Підготовку ями для посадки краще виконати до настання сильних морозів. Глибина та ширина ями повинні відповідати розмірам кореневої системи рослин.
2. Зимкове транспортування саджанців стає простим, після чого промерзле кореневище з грудною землею не розсиплеться.
3. Встановлюйте деревця строго вертикально під час посадки. Це забезпечення правильного росту і розвитку рослин.
4. Використовуйте троси та мотузки для утримання пересадженого дерева. Це допоможе рівномірно закріпити рослину з усіх боків, що особливо важливо в зимових умовах.
Переваги зимової посадки
1. У стані спокою рослини краще переживають пересадку.
2. У холодну погоду рослини менше втрачають вологи, що знижує ризик їх пересихання.
Отже зимова посадка рослин може бути успішною та корисною, якщо слідувати певним правилам і пошкоджувати особливості цього процесу. Підготувавши все необхідне заздалегідь, ви можете забезпечити своїм рослинам легкий старт навесні та насолоджуватися здоровим і красивим садом протягом усього року.
Основні правила посадки рослин
По-перше, для посадки необхідно використовувати грунт, в якому збалансовані пропорції щодо органічної та мінеральної речовин. Бажано використовувати якісний грунт, який призначений для кожного певного виду рослин.
По-друге, велике значення для подальшого росту та розвитку рослин надається обґрунтованості грунту. Грунт буває кількох видів: важкий (глинистий), легкий (піщанний), кислий, лужний та суглинистий. При викопці їм потрібно отримати вид грунту, діаметр та об'єм кореневої системи.
І третій, чимало важливий момент, посадкова яма для хвойних і листяних дерев має бути не менше 60 - 80 см. діаметром і глибиною 70 - 80. Готувати посадку йому потрібно - це не відвір для коріння, а живе середовище для рослин на довгі роки.
Викопана яма заповнюється родючою сумішшю, яка готується так: до землі додається 5 - 10 кг. гною, 100 - 200 г. суперфосфату, 150 г. калійних добрив, суміш знову перемішується. На дно ями дають невелику кількість підготовленої суміші. Залишок суміші залишають для засипання ями.
Після посадки рослини потрібно добре політи з розрахунку 10 літрів на один саджанець. На ділянках з близьким заляганням обґрунтованих вод вибирають рослини на карликових підщепах та поверхневій кореневій системі. Роблять вали завширшки до 3 метрів і висотою 70 см.
Посадка листяних чагарників на ділянці дозволяє урізноманітнити та підкреслити декоративність об’єкта озеленення. Вони захищають вашу ділянку від зайвої уваги сусідів, пилу та вітру. Багато кущів спроба для зміцнення шилів.
Важливо правильно посадити чагарники на потрібній відстані, щоб розростаючись, вони не виросли в непрохідні мережі. Відстань при посадці між рослинами в однорядній живоплоті 50х50 см., У дворядній 70х50 см., Глибіна посадки 50 - 60 см., залежно від кореневої системи. Коріння при посадці повинне вільно розташовуватися в посадкових ямі і не підгинатися.
seo.call-to-action.title
seo.call-to-action.money-back
seo.call-to-action.message