Related

Share

Види горщиків

Анна
Author Анна
amp.posted_on

Історично склалося, що багато наших співвітчизників мають присадибні чи дачні ділянки, та стає зрозумілим, що кожен садівник витрачає багато сил та часу на пошук необхідних саджанців, інвентарю та матеріалів. Сучасні технології дозволяють не їздити іншими магазинами та розсадниками (останні до того ж часто знаходяться за містом), а вибрати потрібний товар через інтернет. 

На цьому етапі Ви стикаєтеся з деякими труднощами. Спочатку вивчити прайс, більша частина назв у якому написано латиницею, а в кожному рядку зустрічаються невідомі скорочення - маркування товару. Великі розплідники давно використовують систему маркових знаків - вона дозволяє швидше зорієнтуватися в довгому списку подібних номенклатур. Тому кожен садівнк рано чи пізно зіткнеться із загадковим шифром. 

Тож у цій статті ми розглянемо визначення, що зустрічаються на посадкових контейнерах та упаковках для коренів саджанців .

ㅤР9

Перший, який розглянемо буде Р9. Від наших співвітчизників найчастіше можна почути назву "з нашим акцентом" - "Ер дев'ять", але спочатку для позначення використовувалася латиниця. Скорочення утворено від англійського "pot" - горщик. На відміну від звичного нам горщика для квітів, контейнер має в основі квадрат, а число означає довжину верхньої грані у сантиметрах. 

Р9 – найменший серед стандартних горщиків – залежно від розміру саджанця Ви можете придбати  Р11, Р13 і навіть Р28. Найчастіше за все маркування «Р» ставлять на горщики об'ємом до двох літрів, хоча бувають виключення. 

Наприклад: Р11 – квадратний контейнер розміром 11 сантимерів.

 У контейнері Р9 традиційно поміщають живців, які ледь вкоренилися. Форму контейнера вибрано не випадково - квадратні горщики нескладно компактно упаковати в загальну тару для переміщення на ділянку. У ємності не залишається вільного мясця, тому горщики не розгойдуються під час перевезення, та не падають на бік. Молоді рослини ще не матимуть розвиненої системи гілок чи листя і не зашкодять одна одній. 

Якщо в продажу ви зустрінете маркування «Р9», то це рослини, які виросли цього року з насіння або невеликі саджанці, які вкоренилися минулого сезону. Ці маленькі рослини дешевше, ніж більші екземпляри. Але варто пам'ятати - щоб вони повернулися на прекрасну велику рослину, знадобитися не один рік догляду. Отже майже всі рослини, що Ви бачите проходять через цей горщик. 


Р9
Р9

С1

С1 - це контейнер, який представляє собою класичний круглий горщик. Назва також походить з англомовних країн – це перша буква слова «cintainer». Число означає не діаметр, який можна подумати за аналогією з попереднім контейнером, а обсяг виражений у літрах.

 Наприклад: С5 – контейнер об'ємом 5 літрів. С10 – контейнер об'ємом 10 літрів.

 Колір горщика може бути будь-яким, але найбільш розповсюджені - це чорні. Рослини в таких ємностях вже підросли, та мають досить пухнасту крону та розгалужені гілки. Контейнер для них – тимчасове місце . Після транспортування саджанець має бути пересаджений на своє постійне місце в найкоротший термін.

Трапляються організації, що позначають діаметр круглих горщиків латинською літерою «D». Однак таке маркування визиває плутанину - у багаторічних рослин ця літера також вказує на кількість бруньок.

С1
С1

А5 

Контейнер касетного типу представляє собою прямокутний ящик, розділений на комірки. Цифра вказує на діаметр комірки. Кількість комірок у блоці (касета) починається від 4 штук. Завдяки конструкції кореневих систем саджанців розділені, при цьому немає потреби пакувати горщики перед перевезенням - вони надійно зафіксовані. 

Наприклад: А7 – контейнер касетного типу діаметром 7 сантиметрів. 

У касетах розміщують як рослини одного сорту, так і суміш видів однієї культури. Найчастіше всього в таких контейнерах продають однорічні рослини, які не відрізняються великими розмірами.

ВКС та ЗКС

Серед вітчизняних садівників приймаються абревіатури ВКС – відкрита коренева система та ЗКС – закрита коренева система (саджанець, який був виседжений у контейнер). Проте все частіше компанії, які займаються розведенням рослин, переймають і європейські маркувальні знаки.

ВR або ВКС 

 У назві – перші літери слів «bare root» – «голий корінь». Це позначення упаковки є аналогом українського ВКС.  Частіше за все в такому вигляді надходять до продажу саджанці плодових, декоративних дерев  та чагарників. Можна зустріти і хвойні рослини, але розплідники, що дорожать своєю репутацією, ніколи не виставлять такий товар, як хвойне дерево, яке залишилося без контейнера, так як зрештою воно не приймається.

Саджанці з відкритим коренем відчутно дешевші за інші. Але й ризик того, що рослина не прийметься, великий. Якщо ви все ж таки зважилися, вибирайте деревце у віці 1-2 років.

ВКР
ВКР

RB

Назва методу упаковки – «коренева куля» – назва говорить сама за себе. Саджанець викопується із грунту у період спокою. Потім кореневу систему поміщають у ґрунтовий субстрат. Ком, що вийшов, обертають мішковиною. Під час зростання коріння рослини регулярно підрубують, щоб вони не були сильно розгалуженими. Рослини, упаковані в такий спосіб, досить добре приживаються.

Якщо після летерного позначення стоїть число, воно означає діаметр земляної кулі. 

ЗКР
ЗКР

WRB

WRB - загальний принцип пакування коріння рослини схожий до минулого. Позначення діаметра також вказується після літерного скорочення. Однак крім мішковини, ґрунтова куля загорнута у сітку зі сталевого неоцинкованого дроту. У разі перевезення великих дерев сітка захищає велику земляну грудку від розсипання, однак від її безпеки залежить приживаність садженця.

 Серед фахівців з висадки рослин точаться суперечки про те, чи потрібно звільняти прикореневий грунтовий ком від пакувального матеріалу. Деякі вважають, що метал і мішковина швидко розкладаються в грунті та на вкорінення саджанця не впливають. Їхні опоненти стверджують, що процес розкладання затягується на тривалий термін і негативно відобразиться на іх приживанні.

RB/C

RB / C - таке позначення прийняте для рослин, вирощених у відкритому грунті та нещодавно викопаних для продажу. Саджанець ще не встиг "перехворіти" після приміщення в контейнер і прижитися. За допомогою абревіатури RB/C сумлінні продавці заздалегідь попереджають  про можливі ризики.

Отже знаючі усі види горщиків Ви з легкістю оберете те що Вам потрібно та  без проблем замовити рослинну з інтернет магазину. 

seo.call-to-action.title

seo.call-to-action.money-back

seo.call-to-action.message

Анна
Author Анна
Published at: May 22, 2024 May 28, 2024

More insight about Види горщиків

More insight about Види горщиків